Kroniki Zorro odcinek 20 Mapa skarbów

Przedstawiamy Kroniki 0 Mapa skarbów — streszczenie fabuły, naszą subiektywną recenzję, sam odcinek oraz listę twórców. Nie zapomnij o kolejnym odcinku, a link do niego znajdziesz na dole strony.

Kroniki odcinek 20 Mapa skarbów – opis odcinka

Kroniki odcinek 20 “Mapa skarbów” zaczyna się, gdy do Monterey zawija statek z niecodziennym gościem. Przybysz z ciekawością rozgląda się po porcie i udaje się do domu gubernatora. Ching Li Cheng, cesarski kartograf Dao Guanga, pochodzi z Chin i przybył, aby odnaleźć skarb. Ma do niego prowadzić mapa korsarza Francisa Drake’a. Początkowo nie jest zachwycony, ponieważ słynny pirat swego czasu był utrapieniem hiszpańskich statków i wybrzeży. Zmienia jednak zdanie, łasy na znalezienie fortuny, ukrytej na obrzeżach Los Angeles. Obiecuje eskortę wojskową i list polecający, przestrzega też przed bandytą Zorro.

Każdy chce skarbu

Tymczasem Diego w towarzystwie brzdąka na gitarze i podziwia piękno rodzinnego kraju. Niestety słodkie lenistwo młodzieńców przerywa Inez, która potrzebuje tragarzy. Razem jadą po zapasy do . Na placu Monasterio przedstawia Chinga mieszkańcom i obiecuje, że jeśli znajdzie skarb, w nie trzeba będzie więcej płacić podatków. De la Vegowie wiedzą, że jest to zapewnienie bez żadnego pokrycia. Jednak niektórzy zaczęli już marzyć. zamierza otworzyć własną karczmę, a sieć restauracji o nazwie “Carlito” w całej Kaliforni.

Kapitan bacznie studiuje mapę, a Diego korzysta z okazji i wita cudzoziemca. Ustawia się tak, aby nad ramieniem Monastario zerknąć na dokument. Chrapkę na skarb ma też , który oferuje pomoc w poszukiwaniach. Komendant zdążył już poznać don Rodrigo i każe trzymać mu się z daleka.

Złe wieści dla i pomiary na plaży

W drodze powrotnej Diego informuje Inez i , że mapa prowadzi prosto do jego jaskini. Jedyna dobra wiadomość, że nie jest ona zbyt dokładna i opisana znakami Czumaszów. Nie wiele osób umie je odczytać, co daje im nieco czasu na planowanie. Diego postanawia poprzeszkadzać w poszukiwaniach.

Ching wraz z żołnierzami jedzie na plażę i wykonuje pomiary. Garcia, i dwóch lansjerów wypływa łódką na zatokę, służąc jako jeden z punktów orientacyjnych. Nadjeżdżają de la Vegowie. Diego kicha i zakłóca komunikację między kapitanem i sierżantem. Sam Garcia, który próbuje zgadnąć rozkaz oraz krzyczące mewy nie ułatwiają zadania. Ostatecznie próba przegonienia ptaków wiosłem kończy się kąpielą dla puszystego żołnierza. Jedyną dla niego pociechą jest znalezienie drobnej monety.

Po wyłowieniu kilku nieznaczących wraków i wazy Chińczyk dochodzi do wniosku, że to jednak nie zatoka powinna być celem śledztwa, ale teren bardziej w głębi lądu. Monastario słusznie zauważa, że jest to ziemia należąca do de la Vegów. Diego nie ma innego wyjścia jak zgodzić się na przeniesienie poszukiwań. Inez ironicznie gratuluje bratu odciągnięcia uwagi kapitana od jaskini.

READ  Kaiketsu Zorro - odcinek 34 Rozkaz zabicia Zorro - opis i recenzja

Skarb u de la Vegów!

Wieści szybko się rozchodzą, przekazywane z ust do ust i urastające do niebotycznych rozmiarów. Kto żyw w pueblo, chwyta za łopatę lub kilof i pędzi do hacjendy don Alejandro. Mieszkańcy i żołnierze chaotycznie ryją w ziemi. Inez pyta ojca, dlaczego wydał zgodę na poszukiwania. Starszy de la Vega uważa, że im szybciej domorośli łowcy skarbów zaczną, tym szybciej rozczarują się i skończą. Dodatkowo zaprosił też Chinga na obiad, aby uwolnić go nieco od dozoru wojska.

Gość pomaga Marii przygotować posiłek i częstuje gospodarzy ostrą syczuańską rybą prosto z Chin. De la Vegowie nie mają zachwyconych min już na sam zapach potrawy. Prawo gościnności nakazuje jednak spróbować specjału. Wszyscy wprost zioną ogniem, a Diego stacza się pod stół. Ching twierdzi zaś, że chyba wyszła mu za mało ostra wersja. Don nie wypada jednak narzekać.

Po posiłku wszyscy oglądają mapę, a senior rodu rekomenduje córkę jako tłumacza znaków Czumaszów. Inez odczytuje jeden z nich, sugerując, że w tym miejscu zbiera się woda. Ching podpowiada, że celem może być grota lub jaskinia. Dziewczyna próbuje zbagatelizować jego przypuszczenie.

Sabotaż i atak na Chinga

Diego z Inez i głowią się, jak zmylić poszukiwania, bo wiedzą, że w grocie nie ma żadnego skarbu, oprócz kryjówki Zorro. Diego wpada na pomysł podsunięcia fałszywego skarbu, ale muszą jeszcze wymyślić jak doprowadzić do niego kartografa. Rodzeństwo próbuje odtworzyć dokument z pamięci, a Bernardo po prostu go kradnie spod ręki śpiącego czujnie Chińczyka. Niestety dyskusje zajęły im prawie całą noc i brakuje im czasu na skopiowanie oryginału, który niemowa odkłada na miejsce. O mały włos zostaje na tym złapany, ale szybko chowa się pod łóżkiem.

Ręce na mapie chce położyć też Malapensa, który zleca kradzież Dentyście i La Ranie. Ching wychodzi na dziedziniec, aby poćwiczyć tai-chi, czemu przygląda się z balkonu Diego. Popijając poranną herbatę, zauważa zamaskowanego Dentystę, przyczajonego za załomem muru. Młodzieniec przebiera się w czarny strój i szybko przyjeżdża do hacjendy. Tymczasem bandyta grozi niepozornemu cudzoziemcowi maczugą i każe sobie oddać mapę. Ching w ogóle nie przejmuje się pogróżkami i kłania się rozmówcy. Kilka dalekowschodnich technik później z siniakami ląduje na ziemi. Wtedy zdradza swoją obecność. Chce się przywitać, ale kartograf przerzuca go, myśląc, że to kolejny nieprzyjaciel. Obrońca wyjaśnia nieporozumienie i przyznaje, że Chińczyk doskonale sobie radzi sam. Szczególnie że chwilę wcześniej znów przerzucił zbira Malapensy, tym razem prosto w kolczastego kaktusa.

żegna się, a dostaje jeszcze trochę lania. Ucieka dopiero na widok nadjeżdżających żołnierzy. Monastario bardziej martwi się o mapę i Zorro, niż o zdrowie gościa. Przekonuje go, że hacjenda de la Vegów nie zapewni mu wystarczającej ochrony, nie to, co pilnie strzeżony garnizon. Ching od razu polubił sierżanta i zaproponował mu degustację kolejnej azjatyckiej potrawy.

READ  Wyczyny Zorro - zbiór opowiadań

podpala i kradnie mapę

Na drodze do pueblo, po zapadnięciu zmroku, trójka przyjaciół planuje dywersję. Do siodła przyczepiona jest beczka na długiej linie. Gdy ją podpala, Zorro jedzie do osiedla. Turlająca się pochodnia, ciągnięta przez rumaka, powoduje, że wszystkie uliczki zasnuwają się dymem i kurzem. Mieszkańcy podnoszą alarm, podejrzewając pożar, ale nie mogą zobaczyć nic konkretnego. Z koszar wysypują się zdezorientowani żołnierze. Sierżant z kapralem pędzą na ratunek podobno palącej się karczmie, chociaż ostatecznie w ogniu stają spodnie Garci. Na plac wychodzą też Monastario i Ching. Chińczyk z akrobatyczną zwinnością pomaga mieszkańcom nabierać wody do wiader.

W zamieszaniu kradnie mapę zza paska kartografa i ucieka do koszar. W biurze komendanta Inez przerabia ją, aby prowadziła z dala od jaskini. Zorro barykaduje bramę, aby dać siostrze więcej czasu. Poddenerwowana Inez wysypuje przypadkiem proszek do malowania na mapę oraz prawie ją podpala. Udaje jej się w końcu dorysować odpowiednie oznaczenia.

Szturm na garnizon

Niestety Ching orientuje się, że nie ma dokumentu i że prawdopodobnie zostawił ją na biurku komendanta. Zamknięta brama jest co najmniej podejrzana, więc żołnierze próbują ją staranować barkami. Do akcji wkracza Zorro, który nie poddaje się na rozkaz Monasterio, tylko stoi na murze ponad bramą. Chińczyk pyta z niewinną miną, czy to nie dziwne, że groźny bandyta, tak po prostu dostał się do pilnie strzeżonego fortu? W międzyczasie dym opada i wszyscy orientują się, że nie było żadnego pożaru. z kpiną pyta o zamkniętą furtę, inni też rzucają uszczypliwe żarciki. Rozsierdzony kapitan ordynuje atak na garnizon.

Próba sforsowania ściany przez kaprala po drabinie kończy się odepchnięciem drabiny i głośnym upadkiem. Następne podejście polega na przerzuceniu kładki z sąsiedniego dachu i kończy się nieco łagodniejszym lądowaniem dwóch lansjerów na wozie z sianem. Ale żeby nie mieli oni zbyt łatwo, na ich głowy spada uciekająca Inez, skutecznie ich nokautując. Nikt jej nie widzi, bo cała akcja dzieje się w bocznej uliczce, a cała uwaga świadków szturmu skupia się na taranujących żołnierzach.

Co w takim przypadku może zrobić psotny Zorro? Czeka na odpowiedni moment i wyjmuje blokującą deskę z bramy. Rozpędzony taran z piątką lansjerów wpada przez skrzydła, które teraz nie stawiały żadnego oporu i prawie rozbijają stajnię. Porażkę kwituje salwa śmiechu mieszkańców. Zorro gwiżdże na i wierzchem wjeżdżają na dach biura komendanta. Dzielny koń nie ma problemu ze skakaniem i jazdą po dachach kolejnych budynków w Los Angeles.

Ching oddycha z ulgą, znajdując mapę na biurku.

Skarb Drake’a

Następnego dnia wszyscy zainteresowani, z gubernatorem na czele, spotykają się ponowanie na plaży. Nawet ze swoimi pomocnikami kryje się za skałami. Chińczyk porównuje mapę z otoczeniem i wykonuje ostatnie pomiary. W końcu wskazuje miejsce do kopania. Gubernatorowi i Moanstario już śnią się góry złota, ale trójka de la Vegów wymienia wiedzące miny. Żołnierze docierają do zamkniętej skrzyni. Kapitan bezceremonialnie odpycha Chinga, za którym wstawia się Diego. Garcia i Gonzales łomem odblokowują wieko. Oczom sprawgnionych bogactwa mężczyznom ukazuje się… para zardzewałych szpad i dziurawe buty. 🙂

READ  Królowa miecza piosenka Behind the Mask

jest zbulwersowany i zapowiada dodatkowe obowiązki dla obsady jako karę. Kapitan próbuje coś z tego zrozumieć. Zdegustowany Garcia komentuje zapach dochodzący z obuwia. Tak naprawdę woń nalezy do don Alejandro, bo to jego stare buty po służyły jako skarb Drake’a. Z odkrycia cieszy się też don Rodrigo, bo to oznacza, że nikt nic nie dostanie.

Diego odprowadza gościa na statek. Ching rozgryzł zarówno chciwego komendanta, jak i zbyt nową skrzynkę, ale nic głośno nie powiedział przy wszystkich. Przyjął, że prawdziwy skarb zaginął dawno temu i uważa sprawę za zamkniętą. Darowuje jednak młodemu de la Vedze specjalny składnik do chińskich dań. Gdy znika za zakrętem drogi Diego przyznaje, że prezent jest zbyt ostry, jak na kalifornijskie podniebienia, i wylewa całość na kaktusa, który… z dymem więdnie! 🙂

Kroniki Zorro odcinek 20 Mapa skarbów — recenzja

xxxxxx w przygotowaniu xxxx

Kroniki Zorro odcinek 20 Mapa skarbów — Youtube

Premiera światowa: 14.02.2016
Premiera polska: 01.04.2020

Produkcja: Cyber Group Studios
Reżyseria: Olivier Lelardoux, Pierre Sissman
Animacja: Nicolas Davoust, Yann Martinat

obsada:
/Zorro: Johnny Yong Bosch, Valéry Schatz
Ines: Dorothy Elias-Fahn, Sandra Lou
Monasterio: Jamieson Price, Paul Borne
Demetrio Garcia: Kirk Thornton
Ignacio Gonzales: Fabrice Fara
różne głosy: R. Martin Klein, Kyle McCarley, Colleen O’Shaughnessey, Joe Ochman, Alan Shearman, Keith Silverstein, Anne Yatco, Michel Bedetti, Martin Billany, Bernard Bollet, Lucien Dodge, Richard Epcar, Pascal Casanova, Melora Harte, Vincent de Bouard, Marie-Christine Darah, Jean-Christophe Dollé, Bubba Kuchow, Patrice Dozier, Joey Latsko, Dave Mallow, Karine Foviau, Stéphanie Hédin, Tony Joudrier, Juan Llorca, Patrick Messe, Michel Voletti,

Kroniki Zorro odcinek 20 Mapa skarbów — liczenie

Znak Zorro: xx
Pocałowanie ręki jako Zorro: xx; jako Diego xx
Pokonani przeciwnicy: xx
Zabici przeciwnicy: xx
Zdemaskowanie: xx
Rany: xx
Tornado: xx
Babossos i inne obelgi: xx
bohater: xx
Kroniki Zorro odcinek 21 Jak wilki
Kroniki Zorro odcinek 19 Niezawodny plan

Author

  • kasiaeliza

    Mama dwójki Zorrątek. Trenuję jujitsu japońskie i kiedyś miałam krótką przygodę z kendo. Lubię RPGi, planszówki, geografię, historię, piłkę nożną i książki. Nie wróć, książki to kocham. 🙂 ----------------------------------- Mother of two Zorro cubs. I train Japanese jujitsu and once had a short adventure with kendo. I like RPGs, board games, geography, history, soccer and books. Wait, come back, I love books. 🙂

Related posts

kasiaeliza

Mama dwójki Zorrątek. Trenuję jujitsu japońskie i kiedyś miałam krótką przygodę z kendo. Lubię RPGi, planszówki, geografię, historię, piłkę nożną i książki. Nie wróć, książki to kocham. :) ----------------------------------- Mother of two Zorro cubs. I train Japanese jujitsu and once had a short adventure with kendo. I like RPGs, board games, geography, history, soccer and books. Wait, come back, I love books. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

mahjong

slot gacor hari ini

situs judi bola

bonus new member

spaceman

slot deposit qris

slot gates of olympus

https://sanjeevanimultispecialityhospitalpune.com/

garansi kekalahan

starlight princess slot

slot bet 100 perak

slot gacor

slot bet 200

situs slot bet 200

https://mayanorion.com/wp-content/slot-demo/