El Zorro: La espada y la rosa – telenowela Zorro – odcinek 1

El — telenowela — odcinek 1 został wyemitowany 12.02.2007 roku w stacji Telmundo w Stanach Zjednoczonych.

Telenowela Zorro — odcinek 1 – postacie

Telenowela Zorro — odcinek 1 – fabuła

— uciekająca panna młoda

W Hiszpanii, a dokładniej w Barcelonie, młoda senorita Sánchez de Moncada, ma poślubić bogatego i brzydkiego starca. Narzeczonego wybrał jej ojciec, Sánchez de Moncada, który chce pozbyć się swojej kłopotliwej córki oraz jako podziękowanie w politycznej karierze. ucieka z kościoła w trakcie mszy, a w pogoń rzucił się cały oddział żołnierzy. W czasie ucieczki Esmeraldę zauważa Cyganka Azucena. Kobiety zderzają się w zaułku i Esmeralda błaga o pomoc. wróży jej z dłoni. Mówi jej, że wkrótce spotka się z matką Sarą Kali i daje jej też medalion. zaprzecza, że to niemożliwe, ponieważ jej matka zmarła przy porodzie. Uciekająca panna młoda zostaje złapana i zaciągnięta przed ołtarz. Jednak jej narzeczony umiera przy ołtarzu. Esmeralda przekonuje księdza, że powiedziała “tak” i zostaje bogatą wdową.

sprzedaje majątek męża, nie bacząc na protesty krewnych zmarłego. Jej ojciec został gubernatorem Kalifornii i cała rodzina (przyrodnia siostra Mariángel, ciotka, Almudena, księgowy jej ojca, Olmos) przeprowadza się do Ameryki. Młodą wdowę śledzą też Cyganie m.in. i jej syn , którzy płyną tym samym statkiem. Młodzieniec zakochuje się w pięknej Esmeraldzie, mimo że matka ostrzega go, że jej przeznaczony jest “mężczyzna o dwóch duszach”, jak zdołała wyczytać z jej dłoni.

jako adwokat Miguela i kochanek Cataliny

W międzyczasie de la Vega spędza noc z Cataliną, córką sędziego Quintany, aby mieć szansę zajrzeć do dzienników sędziego. Catalina chciałaby, aby Diego był mężczyzną wybranym przez jej ojca na męża. Jej nudny narzeczony, , prawie ich przyłapuje.

Diego udaje się wykraść jeden z dzienników sędziego Quintany i zdobywa dowody, że Cygan Miguel, którego broni, został niesłusznie oskarżony. Przekonał aresztanta, aby w ramach honorarium przekazał mu ziemię, na którą chrapkę na komendant. Dowiaduje się też o mianowaniu nowego gubernatora, starego przyjaciela ojca. W nocy odwiedza sędziego w jego biurze i przekonuje go, aby oddalił zarzuty przeciwko Miguelowi. W tym samym czasie kobieta Miguela oferuje swoje ciało Montero w zamian za wolność oskarżonego.

Podczas przesłuchania następnego dnia wycofuje zarzuty, ale komendant rozkazuje zatrzymać Cygana w areszcie jeszcze przez kilka miesięcy.

, siostra ,  jest przerażona, gdy dowiaduje się, że wraca do Kalifornii. María Pía jest dawną narzeczoną i zerwała z nim bez wyjaśnienia. Tylko , i czarnoskóra niania Diego, , znają prawdę. Powodem było zabójstwo matki Diego, Indianki, przez , podczas polowania na rdzenną ludność.

Przybycie nowego gubernatora i ucieczka Miguela

Kilka miesięcy później rodzina Sánchez de Moncada przybywa do . Na wieczór zapowiedziano powitalne przyjęcie, na które zaproszono wielu mieszkańców miasta. Montero uważa to za dobrą okazję do pozbycia się Miguela i każe sierżantowi Garcii uwolnienie więźnia. podsłuchuje rozkaz i ostrzega Diego.

Tymczasem spędza wieczór na spacerze po Los Angeles. W pobliżu więzienia spotyka Laishę, która martwi się, że żołnierze planują zabić jej męża. Kiedy Cyganka dowiaduje się, że Esmeralda jest córką gubernatora, błaga ją o pomoc. Esmeralda odmawia, bo ​​jej ojciec jej nie słucha. Kobiety są świadkami uwolnienia Miguela z więzienia. Jednak po przekroczeniu progu, żołnierze strzelają do niego. Na szczęście pojawia się i powstrzymuje żołnierzy przed zabiciem Miguela. Gdy Zorro rozpoczyna odwrót, zderza się z Esmeraldą, a ich medaliony plączą się.

Telenowela Zorro — odcinek 1 – wideo

Telenowela Zorro — odcinek 1 – ciekawostki

  • Diego miał indiańską matkę także w Kronikach Zorro oraz w książce Isabel Allende “Zorro: narodziny legendy”.
  • Wątki cygańskie były wykorzystane w musicalach Zorro.

kasiaeliza

Mama dwójki Zorrątek. Trenuję jujitsu japońskie i kiedyś miałam krótką przygodę z kendo. Lubię RPGi, planszówki, geografię, historię, piłkę nożną i książki. Nie wróć, książki to kocham. :) ----------------------------------- Mother of two Zorro cubs. I train Japanese jujitsu and once had a short adventure with kendo. I like RPGs, board games, geography, history, soccer and books. Wait, come back, I love books. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *