Kroniki Zorro odcinek 16 Zmowa

Przedstawiamy Kroniki odcinek 16 Zmowa — streszczenie fabuły, naszą subiektywną recenzję, sam odcinek oraz listę twórców. Nie zapomnij o kolejnym odcinku, a link do niego znajdziesz na dole strony.

Kroniki odcinek 16 Zmowa — opis odcinka

Kroniki odcinek 16 “Zmowa” to kolejny odcinek, gdzie prym wiedzie Malapensa z Isabellą Verdugo. Don Rodrigo wydaje kolejne przyjęcie w hacjendzie. Powodem jest świętowanie jego nowego nabytku. Teraz ma łącznie 125 akrów (ponad 50 hektarów) ziemi i 1000 sztuk bydła. Monasterio gratuluje mu i chwali ę najbezpieczniejszą okolicą w całej Kalifornii. Drobna uwaga Diego na temat Zorro powoduje ciężkie zakrztuszenie się winem wojskowego.

Pociesza go don Parasol, co z kolei przeistacza się w ożywioną wymianę zdań. obiecuje, że gdy zostanie wybuduje szkoły i szpital. Przeciwstawia mu się komendant, który nie uważa, że alcalde w ogóle jest potrzebny pueblo. Konfrontuje swoją opinię z gubernatorem, który wyraźnie nie chce opowiedzieć się po żadnej ze stron. Zakłopotanego don Parasola wybawia z kłopotu Diego, który fantazje o byciu burmistrzem w iście artystyczny sposób, co rozluźnia napiętą atmosferę.

Nikt (prawie) nie zauważa sierżanta Garcii, który wykazuje się wyjątkowymi umiejętnościami w zakresie skradania i podchodów i podbiera z talerzy wszystkie smakołyki.

Donia Isabella, pod pretekstem zobaczenia 100-letniego drzewa na posesji, wyprowadza Malapensę na zewnątrz. Na patio mają porozmawiać na osobności, bez ryzyka podsłuchania. Żądna władzy kobieta składa propozycję nie do odrzucenia. Don Rodrigo ma jej pomóc zdyskredytować kapitana, a wtedy jej mąż będzie miał otwartą drogę do urzędu. W razie sukcesu seniora obiecuje mu powiększenie areału majątku.

porywa donię Isabellę

W pueblo Inez i Isabella robią razem zakupy. Dziedziczka de la Vegów targuje się ze sprzedawcą, a jej towarzyszka zachwyca się tymi umiejętnościami, nabytymi podczas pracy na ranczo. Dołączają do nich Diego i Bernardo, a rozmowa schodzi na książki, które nie przyjechały na czas. Donia Isabella idzie do kolejnego stoiska, a w tym czasie do grupki przyłącza się z sierżantem. Sielski nastrój dnia przerywa wjechanie na rynek w pełnym galopie. Bandyta porywa seniorę Verduga, która głośno wzywa pomocy, ale po jej minie widać, że jest to zaaranżowany atak. Znikają, zanim ktokolwiek zdąży zareagować.

W koszarach kapitan otrzymuje ostrą reprymendę od don Parasola, który bardziej martwi się o własne bezpieczeństwo niż o porwaną kobietę. Jednak grozi, że jeśli seniora nie zostanie uwolniona do następnego dnia, cały garnizon trafi do kopalni soli. Taką perspektywą najbardziej przejmują się Gonzales z Garcią. Planują obławę, do której dołącza się też mistrz szpady de la Poterna.

Tymczasem przed garnizonem próbuje z przyjaciółmi zrozumieć sytuację. Wciąż widzi żonę jako niewinną i delikatną, ofiarę porwania przez człowieka, który wcześniej ratował seniora Verdugo. Inez stara się wlać w niego nieco otuchy, a idzie na rogatkę zbadać ślady kopyt.  Trop wiedzie aż do kanionu.

Obława na

Monasterio prosi ochotników o pomoc w obławie. Nikt nie jest zaskoczony, gdy pierwszy zgłasza się mąż zaginionej. Do oddziału dołączają też don , Villalonga, i Inez. Po nich zaczęli podnosić ręce także inni mieszkańcy, a nawet… Diego! Jednak od deklaracji do wymarszu schodzi pół dnia, tak że wyruszają dopiero pod wieczór. Najdłużej na przygotowaniach schodzi oczywiście sierżantowi, który w ostatniej chwili bierze małą przekąskę z tawerny. Ukrywa ją za plecami, a koń Gonzalesa nie ma najmniejszych oporów, aby podkraść jabłko.

READ  Zorro i koniokrady

Obława wygląda jak wycieczka krajoznawcza, więc Diego i Inez udają, że widzą z boku traktu kłąb kurzu wzniecony przez nieznanego jeźdźca. Po wjechaniu w interior wszyscy uznają, że kurz opadł, ale warto zbadać bliżej tę okolicę. Poszukiwacze dzielą się na 4 oddziały. Diego ustawia się koło Garcii i wbija pięty w boki swojego wierzchowca. W rezultacie protestu zwierzęcia młodzieniec spada z siodła, a do tego pociąga za sobą na ziemię też sierżanta. Ciężka kontuzja ramienia uniemożliwi mu grę na gitarze przez tydzień, a co dopiero poszukiwania porwanej doni Isabelli. Wraca samotnie do hacjendy.

Monasterio bada kanion nawet po zapadnięciu zmroku. Czuje się obserwowany i ma rację, ponieważ ich śladem podąża wilk/kojot. Jednak odgłosy natury, cienie kładące się w wąwozie i świadomość, że gdzieś tu czai się Zorro, naprawdę działa na wyobraźnie sierżanta. Podobne odczucia ma don Parasol, który jest w drugiej grupie razem z Ramirezem i dwoma żołnierzami. Za to i mistrz szpady są nieustraszeni. Oddziałek kapitana ukrywa się w zasadzce i atakuje nadjeżdżającego Zorro, który okazuje się być gubernatorem. Wizja ciężkich robót w kopalni soli staje się coraz bardziej realna.

Prawdziwy porywacz —

Malapensa, który jest w grupie z don Luisem Villalongą i don Alejandro, zostaje z tyłu niezauważony. Odłącza się od nich na samym początku i jedzie do chaty, gdzie czekają już na niego donia Isabella i , który wcześniej odegrał rolę renegata. Po odprawieniu podwładnego don Rodrigo zapewnia seniorę, że cała obława kręci się w kółko po pustyni. Proponuje jej gościnę w swojej hacjendzie, która na pewno jest wygodniejsza. Czarny strój zostaje w środku, przewieszony przez krzesło.

Nie wiedzą, że podążył tropem porywacza, zgodnie ze wskazówkami i teraz obserwuje chatę. Jest zaskoczony, że odkrył ich współpracę i planuje małe rendez-vous z ekipą poszukiwawczą.

Żołnierze jadą, drzemiąc w siodłach. Na końcu wlecze się Garcia, więc renegat cicho do niego podjeżdża i zagaduje sierżanta, twierdząc, że obrali zły kierunek. Zaspany Garcia kontynuuje rozmowę do chwili, aż zdaje sobie sprawę z tożsamości drugiego jeźdźca. Prawie spada z konia z wrażenia! 🙂 Kolejne cenne minuty mijają, zanim Monasterio orientuje się w sytuacji i wszystkim udaje się odwrócić wierzchowce. Pogoń trwa, ale wysuwa się znacznie do przodu. Po drodze do pościgu dołączają też Inez z i seniorem Verdugo. prowadzi ich prosto do hacjendy Malapensy.

Nikczemnik czy bohaterskie niewiniątko?

Donia Isabella planuje ukryć się przez kilka dni i potem wrócić i rozpowiedzieć, że udało jej się uciec. To na pewno nie poprawi wizerunku kapitana, który będzie zmuszony zrezygnować ze stanowiska. Wtedy władzę w bezpańskim Los będzie mógł objąć z błogosławieństwem gubernatora don Luis.  Jednak toast spiskowców nie trawa długo, bo w tym samym czasie do budynku włamuje się Zorro. Niezauważony rozsiada się na kanapie i na głos powątpiewa w porwanie. Malapensa wzywa swoich podwładnych. Niestety jeden sprytny unik Lisa powoduje, że i osuwają się nieprzytomni w swoje ramiona.

READ  Kroniki Zorro odcinek 5 Mistrz

W tym momencie przybywają żołnierze z Monasterio i don Luisem na czele. Don Rodrigo i donia Isabella są tak zaskoczeni, że wypuszczają kieliszki. Opanowują się na tyle, żeby wyjść na zewnątrz. “Porwana” seniora wpada w mężowskie objęcia, twierdząc, że z łap wyswobodził ją Malapensa. Renegat poddaje w wątpliwość cały spisek, a rozwścieczeni Verdugo i gospodarz wpadają do domu z obnażonymi szpadami. Dołączyłby do nich też i kapitan, ale ktoś (taki w czarnym ubraniu ktoś) zamknął mu drzwi przed nosem. Pojedynek kończy się po chwili w stylu korridy, a obaj lądują nieprzytomni na dole schodów do piwnicy.

Jeden na wszystkich, ale siostra się przydaje

W tym momencie żołnierze wspólnym wysiłkiem wyważają drzwi, ale większość oddziału klinuje się w wejściu. Do środka udaje się dostać tylko Garcii, kapralowi i kapitanowi. Do akcji chce się włączyć też Ramirez, ale podstawia mu nogę. Ramirez wpada na don Parasola, na żołnierzy, a lansjerzy… odkorkowują wrota. Inez za pomocą sakwy i dobrze wymierzonego ciosu w potylicę neutralizuje mistrza szpady i dwóch wojskowych. Jej ofiarą prawie pada też wchodzący do hacjendy Bernardo. Mniej szczęścia ma kolejna osoba, czyli don Parasol.

Zorro znów bawi się z przeciwnikami jak torreador. Szybka wymiana ciosów kończy się rozbrojeniem Monasterio i upadkiem walczących. Na placu boju został tylko sierżant. Z niewesołą miną wpełza pod stół, ale renegat nie może sobie darować udekorowania jego spodni szerokim “Z”. Z podłogi podnosi się kapral, ale spada ze schodów, a jego miejsce zajmuje Ramirez. W tym czasie kapitan z Garcią szukają szpady.  Sierżant z zaskoczeniem znajduje broń Ramireza, która właśnie koło niego wylądowała. Podnosi ją, ogląda i odrzuca, bo przecież komendant kazał znaleźć swoją szpadę.

Z piwnicy wychodzą don Rodrigo i don Luis, a “ozetowany” Malapensa przewraca się na wspólniczkę. Wycofujący się Zorro rzuca na podłogę również Garcię, który w pozycji horyzontalnej zauważa w końcu poszukiwaną szpadę na kandelabrze.

To miało być zupełnie odwrotnie!

Kolejnego dnia w pueblo odbywa się podniosła uroczystość. daje Monasterio medal Kondora za wyswobodzenie doni Isabelli i don Rodrigo. Sama uratowana serdecznie dziękuje wybawcy. Jednak po zejściu z podium obiecuje wspólnikowi, że to jeszcze nie koniec jej intryg. Zupełnie w inne tony uderza, zwierzając się czule mężowi. Stojący obok Diego współczuje jej przygodzie. Z kolei senior Verdugo bardziej wierzy w przebierańca niż w brak honoru Zorro.

Kroniki Zorro odcinek 16 Zmowa — recenzja

Odcinek 16 Zmowa serwuje nam motywy znane czy to z poprzednich epizodów Kronik, czy to z innych adaptacji przygód Zorro. Są one jednak doprawione świeżymi pomysłami, które czynią ten odcinek ciekawym.

Czarny charakter ofiarą

O ile w poprzednim epizodzie Monasterio prezentował się przy Isabelli cokolwiek blado, o tyle tutaj został zdeklasowany z roli czarnego charakteru na pozycję… ofiary. Przebiegła seniora sprzymierza się z Malapensą przeciwko kapitanowi. Aranżując porwanie kobiety przez fałszywego Zorro, chcą udowodnić, że w Los wcale nie jest bezpiecznie, i tym samym zdyskredytować komendanta. Isabella ma nadzieję, że wtedy już nic nie stanie na przeszkodzie, by to jej mąż został mianowany alcalde. I chociaż przebieranie się za Zorro wynajętego przestępcy to motyw dobrze znany, bardzo ciekawie został wykorzystany przez twórców do splamienia dobrego imienia nie Lisa, a jego wroga.

READ  Kroniki Zorro odcinek 9 Zastępca Zorro

Ciężka dola komendanta

Co tu dużo mówić – szkoda Monasterio! Nie może złapać Zorro, ale trzeba mu to rzucać tak w twarz? 😉 Swoją drogą bardzo życiowa sytuacja: wszyscy wiedzą, że w okolicy krąży sobie nieuchwytny renegat w czarnej masce, ale dopiero jak porywa znamienitą obywatelkę i wywołuje strach w gubernatorze, ten zaczyna grozić Monasterio i żołnierzom zesłaniem do kopalni. Wcześniej jakoś nie było problemu, prawda? Dopiero, gdy sytuacja zaczyna go w jakikolwiek sposób dotyczyć, zaczyna reagować. Kopalnie zagrażają kapitanowi również wtedy, gdy w ciemności podczas poszukiwań zaskakuje go don Parasol. Cóż, komendant reaguje jak wzorowy żołnierz – próbuje atakować! I co dostaje w nagrodę? Groźbę wysłania go do kopalni, oczywiście. Niełatwo być komendantem Los !

Triumf, ale czyj?

I całe szczęście, że zakończenie wynagradza te krzywdy Monasterio! Ale chociaż kapitan triumfuje, obnosząc dumnie order, ten odcinek znów należy do kobiet. Po pierwsze, do doni Isabelli, której udało się nie wzbudzić niczyich podejrzeń prócz Zorro (i która pokazała swoją władzę już na przyjęciu – Garcia podjadał bezczelnie od wszystkich, ale tylko jej udało się odjeść od Garcii!). Po drugie, do Ines, która celnym (choć przypadkowym) ciosem torebki znokautowała don Parasola, pokazując tchórzliwemu, próżnemu gubernatorowi to, co ja o nim myślę.

Kroniki Zorro odcinek 16 Zmowa — Youtube

Premiera światowa: 17.01.2016
Premiera polska: 28.03.2020

Produkcja: Cyber Group Studios
Reżyseria: Olivier Lelardoux, Pierre Sissman
Animacja: Nicolas Davoust, Yann Martinat

obsada:
Don Diego/Zorro: Johnny Yong Bosch, Valéry Schatz
Inez: Dorothy Elias-Fahn, Sandra Lou
Monasterio: Jamieson Price, Paul Borne
Demetrio Garcia: Kirk Thornton
Ignacio Gonzales: Fabrice Fara
różne głosy: R. Martin Klein, Kyle McCarley, Colleen O’Shaughnessey, Joe Ochman, Alan Shearman, Keith Silverstein, Anne Yatco, Michel Bedetti, Martin Billany, Bernard Bollet, Lucien Dodge, Richard Epcar, Pascal Casanova, Melora Harte, Vincent de Bouard, Marie-Christine Darah, Jean-Christophe Dollé, Bubba Kuchow, Patrice Dozier, Joey Latsko, Dave Mallow, Karine Foviau, Stéphanie Hédin, Tony Joudrier, Juan Llorca, Patrick Messe, Michel Voletti,

Kroniki Zorro odcinek 16 Zmowa — liczenie

Znak Zorro: xx
Pocałowanie ręki jako Zorro: xx; jako Diego xx
Pokonani przeciwnicy: xx
Zabici przeciwnicy: xx
Zdemaskowanie: xx
Rany: xx
Levade Tornado: xx
Babossos i inne obelgi: xx
bohater: xx
Kroniki Zorro odcinek 17 Susza
Kroniki Zorro odcinek 15 Ziarna gniewu

Author

  • kasiaeliza

    Mama dwójki Zorrątek. Trenuję jujitsu japońskie i kiedyś miałam krótką przygodę z kendo. Lubię RPGi, planszówki, geografię, historię, piłkę nożną i książki. Nie wróć, książki to kocham. 🙂 ----------------------------------- Mother of two Zorro cubs. I train Japanese jujitsu and once had a short adventure with kendo. I like RPGs, board games, geography, history, soccer and books. Wait, come back, I love books. 🙂

Related posts

kasiaeliza

Mama dwójki Zorrątek. Trenuję jujitsu japońskie i kiedyś miałam krótką przygodę z kendo. Lubię RPGi, planszówki, geografię, historię, piłkę nożną i książki. Nie wróć, książki to kocham. :) ----------------------------------- Mother of two Zorro cubs. I train Japanese jujitsu and once had a short adventure with kendo. I like RPGs, board games, geography, history, soccer and books. Wait, come back, I love books. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

mahjong

slot gacor hari ini

situs judi bola

bonus new member

spaceman

slot deposit qris

slot gates of olympus

https://sanjeevanimultispecialityhospitalpune.com/

garansi kekalahan

starlight princess slot

slot bet 100 perak