Legenda i człowiek Cz II : Sojusznicy, rozdział 3

Autor/Author
Ograniczenie wiekowe/Rating
Fandom
New World 1990-1993,
Status
kompletny
Rodzaj/Genre
Romans, Przygoda,
Podsumowanie/Summary
Czasem wrogowie muszą współdziałać... Choć porozumienie bywa kruche. Druga część opowieści o Zorro i Victorii
Postacie/Characters
, de la Vega, , , Jamie , Luis Ramon, kapral Rojas,

Escalante, właścicielka jedynej gospody w , a obecnie narzeczona syna najznaczniejszego w okolicy, odstawiła z ognia garnek i ostrożnie zaczęła dolewać do niego wina. Potrawka z winem była jej popisowym daniem, jednym z popisowych, prawdę powiedziawszy, i chyba najchętniej kupowanym, ale wymagała od niej sporo uwagi przy mieszaniu. Zadanie to pochłonęło ją tak bardzo, że dopiero po dłuższej chwili zdała sobie sprawę z krzyków i zamieszania przed gospodą. Wybiegła na werandę tylko po to, by niemal natychmiast cofnąć się do wnętrza.

Uzbrojeni konni wywracali kolejne stragany, goniąc przed sobą po równi kury, kozy, kilku peonów, a nawet jednego z żołnierzy. Zobaczyła właśnie, jak wypadł z garnizonu i niemal natychmiast z powrotem skrył się za masywnymi wrotami. Zrobił to w samą porę, by uniknąć salwy z pistoletów. Jeden z napastników ze śmiechem zaczął pchać skrzydło bramy, by ją zamknąć. Inny z kolei zaczepił linkę o podpory daszku ocieniającego wejście do pobliskiego domu i zwalił go w dół, więżąc tam kilka osób. Rozpoznała jednego z przybyszów, i wiedziała, że także ona jest ich celem.

Gdzie, u licha, jest Zorro? przemknęło przez myśl Victorii, ale zaraz się za to sama zbeształa. Wiedziała przecież, gdzie był. Jeśli krążył gdzieś po wzgórzach, nie mógł wiedzieć, co dzieje się w miasteczku. A to oznaczało, że muszą sobie poradzić sami.

Jej ruch, choć tak szybki, nie umknął uwagi napastników. Zanim zatrzasnęła drzwi, słyszała już za sobą nawoływania. Sztaba nie chciała się zamknąć. Zostawiła blokowanie wejścia jednemu z gości gospody, a sama pobiegła do tyłu, do kuchennych drzwi, by także je zamknąć. Może było to nierozsądne posunięcie, ale wolała, by nikt nie zaszedł jej od tyłu, gdy ona będzie się bronić w swoim domu.

z gospody nie byli niestety dostatecznie uzbrojeni czy zdesperowani, bo już kilka chwil później usłyszała, że tumult przeniósł się do głównej sali. Nad dobiegającą z zewnątrz palbą zaczęły górować pokrzykiwania i łoskot przewracanych mebli. Wreszcie czyjaś niecierpliwa ręka szarpnęła za grubo tkaną zasłonę, jaka oddzielała salę od kuchennego zaplecza.

Victoria była już na to przygotowana. Solidna, żeliwna patelnia zatoczyła szeroki łuk i z głuchym stukiem spotkała się z głową przybysza. Ten wydał z siebie zdławiony jęk i zatoczył się, na szczęście do przodu, tak że złapała go za ramię i popchnęła pod stół. Próbował się podnieść, więc z rozmachem uderzyła znowu, z tym większą satysfakcją, że rozpoznała w nim wczorajszego niemiłego gościa. Osunął się na podłogę i znieruchomiał, a ona zwróciła się znów ku wejściu na salę.

READ  Legenda i człowiek Cz IX Kwestia zasad, rozdział 21

Strzelanina na zewnątrz przycichła, zagłuszana przez zamęt w gospodzie. Ktoś tam krzyknął, krótko, boleśnie, ktoś uderzył całym ciężarem w ścianę. Za moment przez zasłonę przeleciał mężczyzna, wymachując rękoma i łapiąc równowagę. Nim zdołał się pozbierać, Victoria znów użyła swej patelni i drugie ciało legło pod kuchennym stołem.

Cisza, jaka w końcu zaległa, była bardziej alarmująca niż dotychczasowe zamieszanie. Trzeci przybysz wchodził do kuchni znacznie wolniej, ostrożnie odsuwając kotarę, ale Victoria, nauczona już doświadczeniem, z rozmachem trzasnęła patelnią mniej więcej tam, gdzie spodziewała się jego głowy. I jednocześnie krzyknęła, bo obcy zdążył złapać ją za rękę, nie dość szybko, by uniknąć ciosu, ale dostatecznie szybko, by ten cios znacznie złagodzić.

– To było bolesne, señorita – powiedział Zorro. Pstryknięciem w rondo przesunął kapelusz na właściwe miejsce. – Ale, jak widzę, skuteczne – dorzucił na widok dwóch nieprzytomnych mężczyzn.

– Zorro! – Pod Victorią ugięły się nogi.

– Wszystko w porządku, señorita Escalante? – zapytał głośno, a po chwili dorzucił cicho. – Wybacz, że nie zdążyłem wcześniej. Musiałem zająć się tymi na zewnątrz.

Victoria zerknęła szybko w stronę naderwanej kotary w drzwiach kuchni.

– Wszystko w porządku, Zorro – oświadczyła głośno – choć przydałoby się tu trochę posprzątać.

zaraz będzie tu z żołnierzami – wtrącił jeden z gości. Inni ciekawie zerkali na Zorro i Victorię.

– Lepiej będzie, jak pójdziesz, Zorro – zauważyła.

– Niestety, muszę zostać – odpowiedział. – Ta grupa to tylko część znacznie większej bandy, jaka koczuje na wzgórzach. Sądzę, że będzie musiało się bronić.

Z tuzina przybyszy, tylko jeden miał dość przytomności umysłu, by zacząć od razu uciekać, choć na wiele mu się to nie zdało, gdy Zorro, niczym anioł zemsty, wjechał za nimi do . Te kilka chwil, gdy rozproszyli się demolując rynek, dało mu dostateczną przewagę, by mógł podjechać i zrzucać ich z koni, jednego po drugim. Ostatniego zwalił z nóg już w sali gospody. Mendoza, dumny jak paw, nadzorował odprowadzanie jeńców do garnizonowego aresztu, podczas gdy Victoria i trzej ruszyli do gabinetu , by tam wyjaśnić, jakie zagrożenie pojawiło się w okolicy Los Angeles. Zorro krótko przeprosił, nim jeszcze sierżant wszedł do gospody, i zniknął gdzieś pomiędzy budynkami, obiecując, że weźmie udział w rozmowie, a jedynie woli uniknąć spotkania z żołnierzami. Jak stwierdził, nie chce odwracać ich uwagi od poważniejszego zadania.

– Nie, nie, i jeszcze raz nie! – wrzasnął i walnął pięścią w biurko. – Nie ma mowy, bym wysyłał uzbrojonych żołnierzy poza miasto! I kto to widział, by bez mojego rozkazu zamykać w areszcie więźniów. – Ramone jeszcze raz uderzył w biurko dla podkreślenia swoich słów i gniewnym wzrokiem obrzucił stojącą przed nim grupkę. Trzech , w których rozpoznał stałych klientów gospody señority Escalante, a z których jeden miał surdut oblany winem, sama señorita Victoria w poplamionej ciastem spódnicy i z wielką patelnią w dłoni oraz kryjący się za ich plecami , z na poły zaniepokojoną, na poły nieszczęśliwą miną, jakby chciał być gdzieś zupełnie indziej. To, że przyszli zaraz po tym, jak pod bramą garnizonu wybuchła nieoczekiwana strzelanina, wprawiło go w furię.

READ  Legenda i człowiek Cz V: Doskonały plan, rozdział 37

– No tak, bez waszego rozkazu – prychnęła Victoria. – Raczcie mi wybaczyć, , ale oni najechali nas także bez waszego rozkazu – w jej tonie nie było nawet cienia uległości.

– Sierżancie Mendoza! – wrzasnął w odpowiedzi Ramone. – Proszę natychmiast wyprosić tych ludzi z mojego gabinetu!

– Ależ … – zaprotestował Mendoza. Don Eduardo wszedł mu w słowo.

– Jak to wyprosić?

– Wyrzucić! – powtórzył Ramone. – Słyszeliście, sierżancie? A potem zwolni pan tych więźniów, czy kim oni tam są!

– Dezerterami – ktoś odezwał się od drzwi.

– Co? – odwrócił się, słysząc znany i znienawidzony głos. – Zorro!

Odruchowo złapał za szpadę. Ale Zorro nie zareagował, za to pomiędzy niego, a Ramone weszła señorita Escalante. spojrzał na nią, na jej minę, na ciężką patelnię, którą w pobitewnej gorączce zabrała ze sobą i teraz lekko uniosła, jakby gotując się do ciosu… i powoli rozluźnił chwyt. Zorro uśmiechnął się z uznaniem na widok takiej przezorności.

– Możesz mi wytłumaczyć, Zorro, co robisz w moim gabinecie? I jak tu weszliście? – Ramone starał się obronić choć cień swojej władzy.

– Z tego drugiego nie będę się tłumaczył – wzruszył ramionami Zorro. – Powiem tylko, że musimy porozmawiać.

– Nie mamy o czym rozmawiać.

– Ależ mamy… – Zorro nonszalancko usiadł na brzegu biurka, na wyciągnięcie ręki od . – Jak już powiedziałem, nasi nieoczekiwani goście są dezerterami. A, i jeszcze mordercami, złodziejami i rabusiami. Zebrali się w większą gromadę, by obrabować transport srebra, jaki na dniach będzie zdążał przez Santa Barbara do portu w San Pedro. Zakładam, że słyszeliście o tym transporcie, ?

– Słyszałem – odparł Ramone. – Ale co ma wspólnego ten transport ze mną? Nie oczekujesz chyba, że wyślę żołnierzy, by go ochraniali. To zadanie gubernatora…

– Niestety nie, alcalde – powiedział spokojnie Zorro. – Nim zaatakują transport, bandyci złożą wizytę tu, w pueblo.

– Jak to?

– Popełniliście błąd, alcalde, przesłuchując jednego z hersztów bandy w tym gabinecie. Zdążył się dokładnie przyjrzeć, jak słaby jest tu garnizon i… jak bogaty alcalde. Nie ma potrzeby wysyłania żołnierzy. Będą potrzebni tu i teraz.

– Załóżmy, że ci uwierzę, Zorro… – Alcalde ustawił się trochę dalej od biurka, tak, by nie być w pobliżu swego wroga. – Załóżmy, że rzeczywiście jest taka banda gdzieś w pobliżu. Co mnie powstrzyma przed odesłaniem tych pojmanych do Monterey, wezwaniem posiłków od gubernatora, a przy okazji… – zawiesił na moment głos – przy okazji pojmaniem ciebie? – W jego dłoni błysnął niewielki pistolet. Zorro nawet nie drgnął.

READ  Legenda i człowiek Cz IX Kwestia zasad, rozdział 39

– To ponad czterdziestu bandytów – powiedział spokojnie. – Wysyłanie tych pojmanych do Monterey nie ma sensu. Nie dojadą dalej, niż do wzgórz, a tam kompani ich uwolnią. Stracisz żołnierzy, alcalde, a banda powróci nieuszczuplona. I bardziej chętna do zemsty, niż do rabunku. Zwłaszcza zemsty na tobie, alcalde. – pobladł, a Zorro ciągnął dalej. – Tak samo wysłany kurier nie dotrze do Monterey, a gdyby nawet mu się udało, nie zdąży sprowadzić żołnierzy. Bo dezerterzy przyjdą tu jutro, jak tylko domyślą się, co spotkało ich towarzyszy. Tym razem, alcalde – Zorro wstał, ignorując wciąż wycelowaną w siebie lufę pistoletu, a jego głos był zimny jak lód – to nie są już nasze wesołe przepychanki, z pociętymi kamizelkami, znakami na biurku i marnowaniem prochu. Tym razem będziemy musieli walczyć na śmierć i życie, albo z pozostanie sterta zgliszcz. – A gdy Ramone wciąż trzymał uniesioną broń, Zorro dorzucił z nagłym rozbawieniem. – Naprawdę nie chcesz ocalić i transportu srebra gubernatora, alcalde? Nie chcesz zostać bohaterem?

powoli odłożył pistolet.

– Zorro… – odezwał się jeden z mężczyzn. – Czy naprawdę sytuacja jest tak zła?

– Jest, don Eduardo. Jeżeli czegoś nie zrobimy, zginie.

– Ale co możemy zrobić? I co z hacjendami?

– Hacjendy są na razie bezpieczne. i kasa miejska są zbyt łakomym kąskiem. A co możemy zrobić? Cóż, chyba tylko walczyć. Jeśli się dobrze przygotujemy, mamy szansę. – Zorro ruszył w stronę drzwi. – Sprowadzę tu młodego de la Vegę.

Don Diego? – zdziwił się Ramone. – A po co jego?

– Gdzie jest Diego? – zapytała w tej samej chwili Victoria.

Zorro zatrzymał się w drzwiach.

– Może nie idzie mu jeszcze najlepiej ze szpadą, ale planować potrafi – wyjaśnił. – A jest teraz na północnych wzgórzach, szuka kryjówki bandy.

– Szuka? – Victoria spojrzała przerażona.

– Nie obawiaj się, señorita – uśmiechnął się Zorro. – Nie znajdzie. Banda ma kryjówkę na południe od miasta. Adios!

To be continued…

Series Navigation<< Legenda i człowiek Cz II : Sojusznicy, rozdział 2Legenda i człowiek Cz II : Sojusznicy, rozdział 4 >>

Author

Related posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

https://www.scoutgambia.org/jumlah-total-kartu-fokus-pada-tangan-anda-dalam-blackjack/

https://klinikac.com/jumlah-total-kartu-fokus-pada-tangan-anda-dalam-blackjack/

https://digitalmentors.pro/2021/09/25/jangan-percaya-pada-naluri-insting-anda-saat-di-meja-poker/

https://www.rajatours.org/jangan-percaya-pada-naluri-insting-anda-saat-di-meja-poker/

https://blockscroll.com/integrated-resort-experience-yang-menampilkan-produk-subjek-casino/

https://countrycakes.com.au/integrated-resort-experience-yang-menampilkan-produk-subjek-casino/

https://somafootballnews.com/kasino-massachusetts-memperluas-penawaran-untuk-pertama-kalinya-sejak-dibuka-kembali/

https://5h72.com/kasino-massachusetts-memperluas-penawaran-untuk-pertama-kalinya-sejak-dibuka-kembali/

https://pothiknews.com/volatilitas-rendah-dan-tinggi-di-slot/

https://1009magic.com/uncategorized/volatilitas-rendah-dan-tinggi-di-slot/

https://hitmizik.com/strategi-slot-untuk-menang/

https://weshootforthestars.com/2021/09/26/strategi-slot-untuk-menang/

https://hyenanewsbreak.com/anda-dapat-melindungi-diri-sendiri-dengan-memahami-persyaratan-bonus-kasino-slot88/

https://newcity.in/2021/09/26/anda-dapat-melindungi-diri-sendiri-dengan-memahami-persyaratan-bonus-kasino-slot88/

https://www.drbonesonline.com/2021/09/26/tanpa-deposit-kasino-online/

https://jankriti.com/tanpa-deposit-kasino-online/

https://fabianozan.com/?p=24600

https://www.fermactelecomunicaciones.com/2021/09/26/wanita-semakin-memilih-poker-online/

https://boipuka.com/2021/09/26/memilih-judi-poker-online/

https://mindfullymending.com/memilih-judi-poker-online/

https://eqsport.biz/cara-menemukan-situs-kasino-baru-yang-dapat-anda-percaya/

https://ideia.cc/cara-menemukan-situs-kasino-baru-yang-dapat-anda-percaya/

https://adomemorial.com/2021/09/27/bertaruh-pada-olahraga-online-menghasilkan-uang-darinya/

https://peacebirdtravel.com/2021/09/27/bertaruh-pada-olahraga-online-menghasilkan-uang-darinya/

https://sumakart.com/satu-putaran-slot-judi/

https://www.top1imports.com/2021/09/27/satu-putaran-slot-judi/

https://hello-goodjob.com/strategi-pembayaran-slot/

https://enriquecrusellas.com/strategi-pembayaran-slot/

https://cegcreative.com/2021/09/27/cara-bermain-di-kasino-online-terpercaya/

https://www.confopay.com/cara-bermain-di-kasino-online-terpercaya/

https://www.nebharat.news/archives/13831

https://www.newssunisunayi.com/?p=42449

https://josebonato.com/withdraw-adalah-hal-yang-minimal-disenangi-oleh-beberapa-penjudi/

https://www.thesmilecraft.com/withdraw-adalah-hal-yang-minimal-disenangi-oleh-beberapa-penjudi/

https://kmtu82.org/keuntungan-signifikan-lainnya-dari-bermain-poker-online/

https://hmholidays.se/keuntungan-signifikan-lainnya-dari-bermain-poker-online/

https://nexgenerationac.com/uncategorized/ketika-anda-mencoba-menggertak-mereka-cenderung-percaya-bahwa-anda-memiliki-kartu-yang-kuat/

https://www.charitygolftournamentteesigns.com/ketika-anda-mencoba-menggertak-mereka-cenderung-percaya-bahwa-anda-memiliki-kartu-yang-kuat/

https://kate-mobilez.ru/lihat-game-kartu-untuk-pemula-dan-apa-mereka-bisa-memenangkan-dalam-poker.html

https://www.shreemaulistudio.com/lihat-game-kartu-untuk-pemula-dan-apa-mereka-bisa-memenangkan-dalam-poker/

https://limpiezadental.info/dasar-dasar-mesin-slot-gacor/

https://healthcarenewshubb.com/dasar-dasar-mesin-slot-gacor/

https://www.volcorium.com/casino-comps-dan-klub-satu/

https://www.creativesware.com/casino-comps-dan-klub-satu/

https://socceronlinedaily.com/taruhan-bola-online-terbaik/

https://mariasworlds.com/index.php/2021/09/26/taruhan-bola-online-terbaik/

https://capisea.com/tempat-terbaik-untuk-mendapatkan-pilihan-nfl-online/

https://worldweathercenter.org/tempat-terbaik-untuk-mendapatkan-pilihan-nfl-online/

https://ice-aec.com/index.php/2021/09/26/afiliasi-kasino-dan-mengapa-lebih-mudah-mendapatkan-jackpot-daripada-yang-anda-pikirkan/

https://americanzorro.com/afiliasi-kasino-dan-mengapa-lebih-mudah-mendapatkan-jackpot-daripada-yang-anda-pikirkan/

https://www.printtec.es/2021/09/27/kebijakan-slot-online/

http://seacoastlaundry.com/kebijakan-slot-online/

https://shooting-pk.ru/judi-slot-game-dunia/

http://www.classificados.guiaoffroad.com/2021/09/cara-menjadi-besar-sebagai-pengusaha-game-online/

http://www.slatecommunity.com/2021/09/27/cara-menjadi-besar-sebagai-pengusaha-game-online/

https://www.hurtownia.biz/2021/09/27/portal-taruhan-olahraga-portal-taruhan-olahraga-bukan-lagi-misteri/

https://blogbrands247.com/portal-taruhan-olahraga-portal-taruhan-olahraga-bukan-lagi-misteri/

https://survivoriam.org/ulasan-888-casino-mana-yang-terbaik/

https://carissimashop.com/ulasan-888-casino-mana-yang-terbaik/

https://peoplepress.myctgbangla.com/144442

https://findmallorca.com/mighall-membuat-panggilan-dengan-dua-pasangannya-dalam-poker/

https://1w74.com/mighall-membuat-panggilan-dengan-dua-pasangannya-dalam-poker/

https://thenourishedmuslimah.com/penjudi-dari-seluruh-dunia-sekarang-dapat-bermain-roulette-di-foxwoods/

https://vincyaviation.com/penjudi-dari-seluruh-dunia-sekarang-dapat-bermain-roulette-di-foxwoods/

https://greenearthcannaceuticals.com/kasino-legal-di-toronto-mansion-disusupi-sindikat-hacker-penjudi/

https://bodhibliss.org/kasino-legal-di-toronto-mansion-disusupi-sindikat-hacker-penjudi/

https://turn-key.consulting/2021/09/24/bandar-slot-bonus-online-terlengkap-serta-paling-gampang-dimenangi/

https://ncof.tv/uncategorized/bandar-slot-bonus-online-terlengkap-serta-paling-gampang-dimenangi/

https://web904.com/game-yang-ditawarkan-termasuk-double-draw-blackjack-di-intertops-poker/

https://www.publishing.wang/archives/18056

https://eliottdupuy.com/turnamen-baccarat-online-beberapa-fitur-utama/

https://www.theyashelf.com/turnamen-baccarat-online-beberapa-fitur-utama/

https://www.cryptonumist.com/slot-online-jackpot-besar/

https://logottica.com/slot-online-jackpot-besar/

https://thecryptobee.com/10-tips-menang-di-taruhan-olahraga/

https://kasujjaelizabeth.com/fitur-bingo-online-perjudian/

https://workwithnishant.com/fitur-bingo-online-perjudian/

https://www.youthplusmedicalgroup.com/panduan-kasino-realitas-virtual/

https://mtb-elettrica.com/panduan-kasino-realitas-virtual/

https://silkfromvietnam.com/taruhan-pasti-judi-bola/

https://www.giffa.ru/who/taruhan-pasti-judi-bola/

https://www.giffa.ru/who/taruhan-pasti-judi-bola/

https://www.vakantiehuiswinkel.nl/perjudian-online-cukup-sederhana/

https://www.miesenbach.com/perjudian-online-cukup-sederhana/

https://superstitionsar.org/mulai-situs-perjudian-slot-gacor-anda-sendiri/

https://www.dominionphone.com/mulai-situs-perjudian-slot-gacor-anda-sendiri/

https://www.puremeditation.org/2021/09/27/apakah-legal-untuk-bermain-di-kasino-slot-gacor-online/

https://p2p-tv.com/apakah-legal-untuk-bermain-di-kasino-slot-gacor-online/

https://arteshantalnails.com/2021/09/27/cara-menang-di-judi-internet/

https://parsiangroup.ca/2021/09/cara-menang-di-judi-internet/

https://wafi-lounge.co.uk/china-telah-meningkatkan-tekanan-pada-filipina-untuk-casino-pogo/

http://costofviagra.us.org/china-telah-meningkatkan-tekanan-pada-filipina-untuk-casino-pogo/

https://www.advisortic.com/salah-satu-acara-poker-terbesar-di-malta-harus-online/

https://www.jornalbalcaorj.com.br/salah-satu-acara-poker-terbesar-di-malta-harus-online/

https://www.15heures.com/photos/p/97639

https://www.miesenbach.com/sportsbook-bermitra-dengan-dish-untuk-menawarkan-taruhan-olahraga-melalui-tv/

https://prowaystore.com/meter-9-progresif-masih-naik-di-atlantis-atlantis/

https://www.vakantiehuiswinkel.nl/meter-9-progresif-masih-naik-di-atlantis-atlantis/

https://worldweathercenter.org/benjamin-rolle-mungkin-bukan-nama-rumah-tangga-bagi-penggemar-poker/

https://ice-aec.com/index.php/2021/09/25/benjamin-rolle-mungkin-bukan-nama-rumah-tangga-bagi-penggemar-poker/

http://partoonline.neshanvareh.ir/1420/aturan-poker-holdem-cara-bermain/

https://1cleaningkom.ru/aturan-poker-holdem-cara-bermain/

https://www.jcca.biz/kasino-video-poker-online-tempat-terbaik-untuk-bermain/

https://xn----btblblsee5bk6ig.xn--p1ai/2021/09/26/kasino-video-poker-online-tempat-terbaik-untuk-bermain/

https://wgnetworks.africa/2021/09/26/menangkan-jackpot-judi-kasino/

https://memoriasdoarraial.com.br/menangkan-jackpot-judi-kasino/

https://bestkamagra.site/game-slot-judi-tergacor/

https://makelisting.com/news/game-slot-judi-tergacor/

https://www.africacorporationgroup.com/2021/09/26/video-poker-memiliki-keberuntungan-dan-keterampilan/

https://adway.kz/?p=2648

https://onlinecannabisnewz.com/game-slot-bingo-online-gratis/

https://shopxonline.lk/2021/09/27/game-slot-bingo-online-gratis/

https://myogn.com/panduan-poker-cara-turnamen-freeroll/

https://1new88.com/panduan-poker-cara-turnamen-freeroll/

https://u9m.org/news/texas-holdem-poker-etiket-cara-menang-dengan-kelas-dan-menghancurkan-kompetisi-anda/

https://aquadion.com/texas-holdem-poker-etiket-cara-menang-dengan-kelas-dan-menghancurkan-kompetisi-anda/

https://westernmedia.org/2021/09/27/strategi-poker-online-cara-menghancurkan-lawan-yang-memanggil-terlalu-banyak-3-taruhan/

https://rimsy-mama.ru/2021/09/27/strategi-poker-online-cara-menghancurkan-lawan-yang-memanggil-terlalu-banyak-3-taruhan/

https://zhkos.gr/2021/09/27/jenis-turnamen-slot-kasino/

https://tadarlar.ru/jenis-turnamen-slot-kasino.html

https://capisea.com/casino-wizard-table-games-adalah-peserta-pertama-dari-rangkaian-multi-game/

https://jankriti.com/casino-wizard-table-games-adalah-peserta-pertama-dari-rangkaian-multi-game/

https://ideia.cc/penafsiran-mimpi-bukanlah-tren-modern-atau-tren-yang-lewat/

https://hello-goodjob.com/hancurkan-dengan-topi-kemenangan-partypoker-di-meja-terakhir/

https://peacebirdtravel.com/2021/09/25/hancurkan-dengan-topi-kemenangan-partypoker-di-meja-terakhir/

https://pozueloweed.com/hancurkan-dengan-topi-kemenangan-partypoker-di-meja-terakhir/

https://mtb-elettrica.com/lebih-baik-menjadi-baik-daripada-beruntung-di-meja-poker/

https://silkfromvietnam.com/lebih-baik-menjadi-baik-daripada-beruntung-di-meja-poker/

https://www.giffa.ru/who/meja-final-akan-dimainkan-pada-28-desember-di-rio-di-las-vegas-casino/

https://www.vakantiehuiswinkel.nl/meja-final-akan-dimainkan-pada-28-desember-di-rio-di-las-vegas-casino/

https://www.miesenbach.com/jim-lefteruk-memenangkan-seri-dunia-poker-online-tahun-ini/

https://superstitionsar.org/jim-lefteruk-memenangkan-seri-dunia-poker-online-tahun-ini/

https://www.dominionphone.com/tak-terbantahkan-lagi-ini-konsep-dan-strategi-game-dominoqq/

https://p2p-tv.com/tak-terbantahkan-lagi-ini-konsep-dan-strategi-game-dominoqq/

https://arteshantalnails.com/2021/09/25/caesars-entertainment-menjual-kasino-indiana-ke-suku-carolina/

https://parsiangroup.ca/2021/09/caesars-entertainment-menjual-kasino-indiana-ke-suku-carolina/

https://sumakart.com/slot-dadu-judi-online/

https://www.top1imports.com/2021/09/26/slot-dadu-judi-online/

https://eqsport.biz/1-000-euro-gratis-untuk-bonus-setoran-pertama-anda-di-casino-bellini/

https://ideia.cc/1-000-euro-gratis-untuk-bonus-setoran-pertama-anda-di-casino-bellini/

https://peacebirdtravel.com/2021/09/26/pertumbuhan-kasino/

https://hello-goodjob.com/pertumbuhan-kasino/

https://enriquecrusellas.com/taruhan-olahraga-101-apa-pilihan-anda/

https://cegcreative.com/2021/09/26/taruhan-olahraga-101-apa-pilihan-anda/

https://www.confopay.com/kiat-permainan-poker-blackjack-dan-kasino/

https://www.magellys.com/kiat-permainan-poker-blackjack-dan-kasino/

https://greathope.ru/manajemen-uang-perjudian-online/

https://tadarlar.ru/manajemen-uang-perjudian-online.html

https://ershov-fit.ru/2021/09/27/4-tips-poker-yang-tidak-akan-diberitahukan-oleh-para-profesional-kepada-anda/

https://pandemicmemes.com/uncategorized/2021/09/27/4-tips-poker-yang-tidak-akan-diberitahukan-oleh-para-profesional-kepada-anda/

https://chainway.net.ua/2021/09/27/kasino-jerman/

https://reciperetake.com/kasino-jerman/

https://comfortrent.ru/2021/09/27/kasino-dealer-online-langsung-dibandingkan/

https://www.yuvashakti.be/nl/2021/09/27/kasino-dealer-online-langsung-dibandingkan/

http://diclofenac.us.org/kasino-online-dan-penghasil-angka-acak/

http://shopfadeawaycutz.com/kasino-online-dan-penghasil-angka-acak/

https://www.giffa.ru/who/impian-mantan-mekanik-kartu-berbicara-tentang-salah-satu-blackjack-gila/

https://www.vakantiehuiswinkel.nl/impian-mantan-mekanik-kartu-berbicara-tentang-salah-satu-blackjack-gila/

https://www.miesenbach.com/menentukan-apa-arti-mengutak-atik-lantai-game-casino-wynn-macau/

https://superstitionsar.org/menentukan-apa-arti-mengutak-atik-lantai-game-casino-wynn-macau/

https://www.dominionphone.com/modal-bandar-slot-bonus-online-terlengkap-serta-paling-gampang-dimenangi/

https://p2p-tv.com/modal-bandar-slot-bonus-online-terlengkap-serta-paling-gampang-dimenangi/

https://arteshantalnails.com/2021/09/25/sekilas-info-permainan-menarik-taruhan-aduq-judi-online/

https://parsiangroup.ca/2021/09/sekilas-info-permainan-menarik-taruhan-aduq-judi-online/

https://divyendurai.com/judi-togel-saya-benar-benar-luar-biasa-walau-bukan-royal/

https://www.jesuspiece.cash/2021/09/25/judi-togel-saya-benar-benar-luar-biasa-walau-bukan-royal/

https://shopxonline.lk/2021/09/26/keuntungan-judi-online-slot/

https://onlinecannabisnewz.com/keuntungan-judi-online-slot/

https://myogn.com/yang-perlu-anda-ketahui-tentang-perdagangan-mata-uang-online/

https://1new88.com/yang-perlu-anda-ketahui-tentang-perdagangan-mata-uang-online/

https://u9m.org/news/slot-online-jackpot-besar/

https://aquadion.com/slot-online-jackpot-besar/

http://www.unidailyfrance.com/?p=1121

https://rimsy-mama.ru/2021/09/26/situs-online-perjudian-kasino/

https://zhkos.gr/2021/09/26/tips-menang-judi-slot/

https://www.printtec.es/2021/09/26/tips-menang-judi-slot/

http://buyfluoxetine.us.org/setoran-minimum-redkings-poker-mengapa-ruang-poker-ini-untuk-anda/

http://partidounionliberal.com/setoran-minimum-redkings-poker-mengapa-ruang-poker-ini-untuk-anda/

https://teatroabrescia.it/2021/09/pilihan-tebakan-dan-teknik-poker-yang-dapat-ditebak

https://enriquecer.co/pilihan-tebakan-dan-teknik-poker-yang-dapat-ditebak/

https://evergreenexpeditions.com.au/2021/09/27/situs-judi-online-perjudian/

https://foxnewstips.com/situs-judi-online-perjudian/

https://localglobal.business/jual-perhiasan-emas-cara-mendapatkan-harga-terbaik-saat-jual-perhiasan-emas/

https://macli.mcbgreen.com/jual-perhiasan-emas-cara-mendapatkan-harga-terbaik-saat-jual-perhiasan-emas

https://adomemorial.com/2021/09/27/memilih-judi-slot-terbaik/

https://dlaz.com.ua/uncategorized/memilih-judi-slot-terbaik.html

http://coachoutlets-inc.com/las-vegas-casino-hotels/

https://www.worldreportbox.com/las-vegas-casino-hotels/

https://countrylifecountrywife.com/why-driving-in-reverse-your-website-is-so-important-if-your-online-business-online/

https://xn--80aagyardii6h.xn--p1ai/why-driving-in-reverse-your-website-is-so-important-if-your-online-business-online/

https://vthm.com/2022/09/24/baccarat-beyond-fundamentals/

https://allianceproff.ru/baccarat-beyond-fundamentals/

http://cometothecook.com/2022/09/24/get-knowledgeable-about-vacation-with-these-straightforward-to-stick-to-recommendations/

https://komsn.ru/2022/09/24/get-knowledgeable-about-vacation-with-these-straightforward-to-stick-to-recommendations/?v=f9308c5d0596

http://thenorthface-rain-jackets.com/get-knowledgeable-about-traveling-with-these-very-easy-to-comply-with-ideas-2/

https://www.kotakenterprise.com/get-knowledgeable-about-traveling-with-these-very-easy-to-comply-with-ideas/

http://jwbotanicals.com/understanding-online-roulette-rules/

https://xn--80aajajavo3ag2a3c5b.xn--p1ai/2022/09/25/understanding-online-roulette-rules/

https://www.pooldone.com/how-slot-machines-got-developed-over-many-years/

https://finetechmagazine.com/2022/09/25/how-slot-machines-got-developed-over-many-years/

https://www.15heures.com/photos/p/97642

https://thenourishedmuslimah.com/how-a-course-in-miracles-helps-you-release-guilt/

https://bitcointrading.se/all-about-buying-used-slot-machines/

https://1w74.com/all-about-buying-used-slot-machines/

http://revivehopeforhealth.org/residual-income-online-success/

https://hanffreunde-braunschweig.de/residual-income-online-success/

http://speed57.com/jesus-miracles-signs-of-divine-powers/

https://aiesec.org.nz/jesus-miracles-signs-of-divine-powers/

https://greenearthcannaceuticals.com/poker-widely-becoming-the-new-gambling-craze-you-cant-get-faraway-from/

https://bodhibliss.org/poker-widely-becoming-the-new-gambling-craze-you-cant-get-faraway-from/

https://turn-key.consulting/2022/09/26/%ef%bb%bfcara-menghitung-kartu-blackjack-online/

https://www.publishing.wang/archives/20807

https://silkfromvietnam.com/fibroids-miracle-review-the-pros-and-cons-of-amanda-letos-system/

https://www.giffa.ru/who/fibroids-miracle-review-the-pros-and-cons-of-amanda-letos-system/

https://www.youthplusmedicalgroup.com/37-casino-gambling-system/

daftar sbobet

sbobet88